thumbnail
První i druhá kapitola trvaly napsat zhruba 6 týdnů. Od dokončení druhé kapitoly mám za sebou znovu nějakých těch 6 týdnů, nicméně kapitolu stále nemám dokončenou. Ve skutečnosti mám zatím napsanou jenom malou část. Tak co je jinak? Co se změnilo?

Nejprve bych si rád krátce shrnul rok 2018 a celý vývoj hry. Rok 2018 přinesl hodně zásadních změn. Přestali jsme s Patrikem společně pracovat na původní hře a každý začal vlastní projekt. Od začátku roku jsme společně nepracovali ani na žádném jiném projektu. Velká změna, kterou jsem rozhodně nečekal. S Patrikem jsme společně začali tvořit už v roce 2009 a o rok později vznikl i samotný Madmen Pictures. Celkem je to už 10 let, co se věnuji animacím a nějaké tvorbě. Hrozně rychle to uteklo, pamatuji si jak jsme měli pocit, že už to tvoří velkou část našich životů, když jsme animovali 2 roky... a teď je to let 10. Nicméně se těším na další rok. Možná se teď ptáte jaký to je? Když teď každý pracujeme na svých projektech odděleně a i když musím říct, že některé věci mi chybí, tak je pro mě optimistický, že jsem se toho bál a nakonec to jde mnohem líp, než jsem očekával.

Vývoj nové hry začal 22.4.2018, mám tedy za sebou už 8 měsíců. V tuhle chvíli jsem stále ve fázi psaní scénáře. Nejprve úplně na začátku jsem vymýšlel příběh hry, potom jsem se přesunul na puzzle design a vymýšlel jsem jaký bude průběh hry a jaké tam budou hádanky a nakonec jsem se přesunul již právě na současnou fázi a to psaní kompletního scénáře, který už obsahuje i texty a dialogy. Celkem ze 4 kapitol jsem momentálně u třetí, za posledních 6 týdnů jsem se totiž skoro neposunul. Zvýšila se u mě hladina úzkostí a potřeboval jsem si dát pauzu, nyní se situace sice moc nezměnila, ale tvorba mi začíná chybět, pociťuji v sobě nepříjemnou prázdnotu a tak myslím, že je čas se zase k tvorbě vrátit. Upřímně se ale už docela těším až se přesunu na další fází vývoje. Třetí kapitola má být pro hru právě takový komediální peak a proto nebylo lehký se do tvorby teď ponořit. No dobře, ale jaký z toho mám pocit? Už jsme si tady psali, že nějaké časové odhady nemají moc smysl a tak nebudu moc řešit kolik jsem toho stihl, ale spíš jak se mi líbí to, co jsem stihl... a mě se to líbí, konečně to do sebe zapadlo a těším se až si to budeme moct zahrát.

Jo a taky v jsme poprvé streamovali v roce 2018 a přešel jsem na nový herní engine a začal jsem psát dev blogy a vývoj hry s vámi částečně sdílet a taky jsem dokonce začal natáčet o vývoji dokument, který nevím jak bude nakonec vypadat a jestli ho někdy zveřejním. A taky jsem dal veřejně svůj Instagram, tak se tak klidně mrkněte.

Takže pro mě rok 2018 přinesl docela hodně změn. A jaký byl váš rok 2018? A na co se těšíte v roce 2019?