thumbnail
Je to jednoduchý, opravdu to není žádná věda. Není potřeba na to mít vystudovanou školu. Najít si přítelkyni už nemůže být víc jednoduché. Čistě hypoteticky. Realita je ovšem jiná. Snažil jsem o to už delší dobu a zatím nepřišel žádný úspěch. Nicméně hypotetické znalosti mám, vypadá to opravdu jednoduše. Tak se na to pojďme společně podívat.


Začátek: Nebuďte v hledacím módu
Pokud budete vypadat zoufale a nuzně tak nebudete pro dívky atraktivní. Pokud se jí budete snažit "získat" před tím, než vám začne dávat signály, že by tomu byla otevřená, tak jste v loji. Měli byste zkusit poznávat více žen a pak uvidíte jak se vztah bude dál vyvíjet. Pokud se nějak vyvine, tak je to v pohodě a pokud ne, tak taky.

Kandidátky
Prvně budete potřebovat nějaké kandidátky, které můžete nějak oslovit. Můžete i čekat až vám někdo zaklepe na dveře, ale pravděpodobně se to nikdy nestane. Chvíli jsem to zkoušel a nezdá se to být účinná metoda. Hned za začátku se tak můžete dostat do problému, že neznáte žádnou dívku, která by se vám líbila nebo která by byla nezadaná. Zkrátka dívku, která by mohla kandidovat na post vaší potencionální přítelkyně.
Pokud je tohle vaše situace, budete potřebovat rozšířit váš okruh přátel. Nejlepší metoda jak toho docílit je obnovit staré kontakty a nebo se seznámit s přáteli vašich přátel. Buďte otevření pozváním a nebojte se ale ani zorganizovat vaše vlastní akce a pozvat někam vaše přátele.

Tip
Požádejte si o kontaktní informace na lidi krátce poté, co je poznáte.
Občas můžete potkat někoho zajímavého, ale nejste si jisti, zda se znovu uvidíte. Požádejte je kontakt na Facebook, telefonní číslo nebo email, bude pak mnohem jednodušší se s nimi spojit, pokud je budete chtít oslovit.

Je čas pozvat kandidátku ven
Je několik druhů pozvání, které můžete udělat:

1. Konkrétní pozvání - Pokud pozvete někoho na konkrétní věc na konkrétní čas.
2. Otevřené pozvání - Pokud pozvete někoho někam na někdy.
3. Otevřené konkrétní pozvání - Pokud někoho pozvete na neurčitý čas na konkrétní věc.

Je spousta věcí, co můžete podniknout, například: jít na kávu/čaj, jít do restaurace, jít na drink do baru, projít se parkem, jít společně nakupovat, jít do divadla nebo na stand up představení, jít na koncert, hrát deskové hry, jít na bowling, jít společně na párty... je toho spousty. Každý pozvání je vhodný na něco jiného, pokud někoho někam pozvete otevřeným pozváním, ozvěte se a dokončete pozvání brzy na to.
Vymyslete si nějaký plán a pozvěte vaší kandidátku na něco konkrétního. Nedávejte jí příliš mnoho možností a ani jí nedávejte příliš otevřené pozvání. Ženy mají rády sebevědomí, nijak to neokecávejte a prostě jí pozvěte ven. To zní snadně, že? Ale sám vím, že to není úplně jednoduché, vlastně to může být i dost stresující.

Strach z odmítnutí
Můžete se setkat se strachem z odmítnutí, ovšem na odmítnutí není nic špatného. Je potřeba si odmítnutí přestat brát osobně, přestat to brát jako útok na vaší osobnost. Nikomu se nelíbí všichni, každý od života očekává něco jiného a někdo je možná jen v životní fázi, kde nemá zrovna zájem o jakýkoliv vztah.
Máte teda možnost nějakou slečnu oslovit a nebo nedělat nic. Nedělat nic je ovšem jen zřídka ta lepší možnost. Nedělat nic vede jen k jednomu jasnému závěru a to k ničemu. Pokud nic neuděláte, tak se ani nic nestane. Pokud oslovíte nějakou slečnu máte šanci, že vás neodmítne a přiblížíte se k tomu, k čemu chcete. Pokud jí neoslovíte, máte jistotu, že se nestane nic. Pokud vás odmítne, zůstanete jen tam, kde jste už byli. Ve své podstatě nemáte co ztratit.

Možná se vám ale líbí vaše kamarádka a máte strach, že tím zničíte vaše přátelství. Tímhle jsem si prošel a naše přátelství se nezničilo. Pokud spolu nemůžete být ve vztahu, proč byste spolu nemohli dál být přátelé? Proč ztratit s osobou, která je pro vás tak důležitá kontakt kompletně jenom proto, že nemůžete mít více intimnější vztah?

Tak řekněme, že jste se dostali až sem. To by mělo být snadné, ne? Přesto další pokračování jsou pro mě spíše neprobádané vody. S odmítnutím už mám nějaké zkušenosti, stejně tak třeba i žádnou odezvou kompletně a nakonec se vždy dostanu do prvního problému, kdy nemám koho oslovit. 

Rande
Jste na rande, dostali jste se přes první překážku. Tak co dál? Podle mě zde neexistují žádné skutečné pravidla, ale je tu pár věci, které je dobré si pamatovat.

Nebojte se být zvláštní
Je dobrý být v pohodě, ale pokud tam není kus zvláštnosti, tak to není ono. Budete jen jako všichni ostatní. Buďte sami sebou a neskrývejte svoje zvláštnosti.

Buďte pozorní a ptejte se na otázky
Nemluvte jen o sobě, nedělejte z toho one man show. Buďte k dívce pozorní, naslouchejte jí a ptejte se na relevantní otázky k tomu o čem mluví. Možná tak zjistíte, že některé zdánlivě nezajímavé věci mohou být taky zajímavé.

Buďte ambiciózní
Ženy nemají moc rády líné muže, je tu ovšem nějaká hranice, naopak jako workoholik taky nebudete atraktivní, ale nebojte se sdílet vaší vášeň a pokud jste motivovaný a snažíte se dosáhnout nějakých cílů nebojte se o to podělit. 

Flirtujte
Flirtování rozděluje mezi přátelstvím a romantickým zájmem. Ukažte že máte s kandidátkou zájem o něco víc, než jen přátelství. Delší oční kontakt nebo úsměv funguje dobře, ale zase opět všeho s mírou.

Buďte vtipný
Ukažte, že se neberete příliš vážně. Ženy mají rády muže, kteří je dokážou rozesmát, ale dejte si pozor nebo se dostanete do protipólu. Já mám občas pocit, že mě lidi nedokážou brát vážně, protože jen dělám pořád srandu. Cítím se jen jako vtip a ještě ke všemu nechutnej vtip, protože můj humor je většinou sprostej a nechutnej. On funguje, lidi se smějou, ale neřekl bych že z toho mají ženy Niagary.

Někdy se lidí stydí, když si nemohou najít přítelkyni, nebo dokonce za to, že neměli ještě sex. Sex z mého pohledu vážně není tak důležitej, hlavně bych si kvůli tomu primárně nehledal partnera. Já měl vždycky se vztahami problém, ale nijak se za to nestydím. Rozhodně ani nevidím nic špatného na tom, když někdo ve vztahu být nechce, nebo se o žádný nepokouší, ale přesto si myslím, že to není ta správná cesta, pokud je to něco po čem vnitřně toužíte. Já to zkoušel, zaměřil jsem se v životě na jiné věci, ale ta osamělost a v mém případě i izolovanost ve mě rostla a nedopadlo to dobře. Na nikoho se neupínejte, na nikoho netlačte, seznamujte se s ženami a tvořte si nové přátele a třeba nějaké to přátelství vzroste v něco víc. A nebo si stáhněte Tinder, možná na to jdu špatně. Máte nějaké jiné metody? Podělte se o ně v komentářích :)