Před 4 měsíci Napsal: madmen kategorie: Články
Každý to známe, jednou za čas se to prostě stane. Přijde ta trapnější chvíle, jako když jsem musel žrát špagety ze země před šéfovou, ale o tom tenhle článek není. Ani tady nebudu nad ničím hluboce filozofovat, je na čase se jen trochu pobavit.

Ten trapný moment

V mojí paměti uvízl především moment s ucpaným záchodem. Ano já vím, zní to jako klasika, tohle se ovšem poněkud vyhrotilo. Představte si, že jedete na víkend za svojí kamarádkou a trochu to tam zajiskří a vy začnete být trochu víc intimní, pak to na vás a tak jdete vykonat to, co potřebujete a všechno vypadá slibně. Jenže ono se to ucpe... sakra, proč se tohle vždycky stává jenom když nejsem doma? Ale hned jak jste u někoho jiného zákon schválnosti se rád připomene. No dobře, ale to se stává, takže není důvod se stresovat. Tak jo, jak to vyřeším? Nejsem zrovna expert na ucpaný záchody... vidím vedle sebe akorát štětku. Tak dobře ta je sice designovaná na trochu něco jiného, ale mohla by postačit. Tak to trochu prošťouchnu, jenže to ovšem vůbec nepomůže. Naopak se to tam ještě více zasekne. A sakra, tak co teď? Tu štětku musím opláchnout, nemůže na ní být cokoliv poznat, nesmí být poznat, že jí kdokoliv někdy použil, nemůžu tady zase splachovat pořád dokola, protože všechno je slyšet ven a už jsem tady taky nějak podezřele dlouho. Jasně, nejlepší by bylo to neskrývat, ale to by zkazilo tu romantickou chvilku. A tak jsem prostě odešel z koupelny pryč a po chvilce mi došlo... Tak jsem kokot? Pokud tam někdo přijde a uvidí to, to je snad nejhorší možnost. Musím se tam rychle vrátit, ale zase nesmím moc brzo, to by vypadalo taky divně. Tak čekám, čekám chviličku a jdu zase na záchod a pokračuji v řešení.

Rukou tam sahat nebudu, to je fakt nechutný... tak sáhnu znova pro štětku s tím, že to prostě nějak prošťouchnu, ten hlavní problém je, že ta štětka se tam nemá jako dostat, protože ta záchodová roura je zahnutá. Tak tam s tím zápasím a prostě žádný velký úspěch... už je zase na čase odejít pryč, už jsem tam zase moc dlouho. Tak zase čekám a vracím se zpátky, zatím do koupelny nikdo nešel a říkám si teď je moje šance, teď už to prostě musím nějak vyřešit. Beru štětku, zkouším splachovat, ale je to tam prostě nějak zaseklý a v tom najednou si všimnu že v záchodě začne protékat voda a že to je docela slyšet. No to snad ne, tak teď už není šance, že tohle nějak skryji, každou chvíli sem někdo naběhne a v tom si všimnu, že vedle záchoda je trubka a na ní je uzávěr a říkám si, že to musí být uzávěr vody. Tak to zkusím vypnout a pak zase zapnout a třeba to přestane protékat. A nevím jestli ten uzávěr byl jen rozbitý a nebo to bylo určené k něčemu úplně jinému, ale v momentě kdy jsem tím uzávěrem otočil tak z toho začala stříkat voda po celé koupelně. A kurva, to snad né! Rychle to vypnu, ale koupelna už je celá mokrá. Co teď? Není tu žádný mop nebo hadr a ten kábl je pořád v záchodě. Tak možná podlahu můžu trochu vytřít ponožkami, tady si popravdě už nepamatuji jak jsem to vyřešil, ale mám pocit, že mi pomohl kobereček. Záchod přestal protejkat... takže aspoň něco a po všem tom úsilí se podařilo to malé překvapení přeci jenom dostat pryč, nebo alespoň natolik aby to nebylo vidět,  když se do toho záchodu podíváte. Všechno dobře dopadlo a teď bych se s vámi rád podělil, pokud to náhodou nevíte jako já tehdy. Použijte kýbl, napusťte ho plnej vodou a pořádně to prolejte, tomu tlaku nic neodolá.

Otázka už jenom je jestli je trapnější tohle a nebo to, pokud výměnou za anální sex s tlustou holkou u ní budete přespávat, když jste líní jezdit z práce až domů? Protože mě se z toho stala jenom jedno. Život je prostě plný trapných chvilek a svým způsobem je to krásný, takže o co jde? Mě u toho nakonec nikdo neviděl, takže to ani nebylo tak trapné nakonec, ale přemýšleli jste někdy nad tím, že byste se ztrapnili před někým naprosto záměrně? Proč byste to dělali? Abyste si zvykly být v nepříjemných situacích, je to skvělá metoda jak pracovat se strachem, který nás často omezuje a drží zpátky před věcmi, po kterých toužíme.
Před 4 měsíci Napsal: pa3k17 kategorie: Články


Jak to ten chlápek dělá?

Minulý týden jsem viděl video, kde ukazovali mistra v žonglování. Tenhle týpek dokázal žonglovat s více míčky najednou a šlo mu to tak lehce, jakoby se ani nesnažil. Byl to mistr! Krásná podívaná. Až najednou mu jeden míček spadl. Pak druhej a pak všechny.

Napadlo mně, není to takhle i v životě?

Snažíme se balancovat s míčky (zdraví, práce, peníze, vztahy) a jakmile spadne jeden, všechno se sesype. Můžete mít skvělou práci, ale bez zdraví to nepůjde. Nebo, co když máte obojí, ale jste sám? Pokud vám chybí jediná složka, tak to prostě v životě není ono.

Dokonalý život by teda měl vypadat nějak takhle:

 

Žonglování se všemi složkami života s klidným výrazem na tváři.

Můj život ale zatím vypadá asi takhle:

 

Otázka je tedy: Jak se dostat do stavu rovnováhy?


Taktika jednoho míčku

Poslední měsíce jsem to zkusil jako každý, kdo se učí něco nového. Začít zlehka a tak jsem si řekl, že se zaměřím jenom na jednu oblast. Budu žonglovat s jedním míčkem. Odešel jsem ze školy a rozhodl se full time věnovat animaci. Plán byl takovej, že pokud se budu věnovat jenom práci, přijdou z toho i peníze a když budou peníze, můžu jít s kamarády kamkoliv. Když budu chodit ven, po čase si najdu i lásku a když budu spokojený, tak by to mělo vést i ke zdraví. Takže vypracovat si mistrovství v práci spustí řetězovou reakci k šťastnému a vyrovnanému životu.


Udělal jsem chybu

Po třech měsících házeni si s jedním míčkem (prací) kdy jsem totálně nechodil ven, nestaral se o sebe a všechen svůj čas věnoval jenom práci jsem se ale cítil hrozně. Skončil jsem jako asociál a ještě ke všemu jsem vypadal jako jeskynní muž s míčkem. 
Nejhorší na tom všem bylo, že ani v práci jsem se nějak výrazně neposunul. I když jsem jí věnoval všechen svůj čas a energii, právě absence lásky, kamarádů, peněz a odpočinku mně stahovaly dolu. Moje kreativita nebyla nejlepší a produktivita postupně upadala.

Takže taktika jednoho míčku nevychází a tak mi nezbývá nic jiného, než se vrátit ke starému žonglování se všemi míčky, ale místo zaměření se na žonglování, bych se měl zaměřit na sebe.

Jak jsem na začátku říkal o tom mistrovi v žonglování, tak to čeho jsem si měl všimnout nebylo, že dokázal žonglovat s tolika míčky, byl to jeho postoj, pokud mu míčky upadly. Jednoduše s klidem je zvedl a pokračoval v žonglování dál. 

 


Jaké je řešení?


Bohužel žádné ideální řešení neznám. Jediný, co mi zbývá je zkusit jiný způsob. Místo taktiky jednoho míčku, se chci v dalších měsících zaměřit na sebe. Na svůj postoj, když něco nevychází podle plánu. Chci zachovat pokoj a vědět, že je jedno jak těžká je momentální situace, všechno bude jednou v pohodě. A kdo ví, třeba se mi jednoho dne toho stavu podaří i dosáhnout a aspoň na malý moment bude v mém životě všechno, jak má být. Asi to nevydrží věčně, ale o to v životě jde. Neustále se zlepšovat a posouvat dál a když přijdu na to, jak to v životě chodí, pak vám ten recept určitě poskytnu. Do té doby budete muset žonglovat se mnou.

Před 4 měsíci Napsal: keks kategorie: Články

Spokojit se s obyčejným životem a nebo se vydat na cestu za svým snem? Možná jste už slyšeli něco jako, když do toho dáte všechno a nikdy se nevzdáte, tak dokážete cokoliv. Ale pravdou je, že úspěch se nedá nikdy zaručit a i když uděláte všechno, tak stejně můžete neuspět. Stojí to ale za ten risk?


Moje cesta za snem začala už před deseti lety, když jsem se poprvé ponořil do světa umění. Tehdy jsem vytvořil svoje první animované video a hned jsem se v tom našel. Tohle bylo přesně to, co chci dělat. Psát příběhy, vymýšlet vtipy, sdílet nějaké emoce. Zkrátka něco tvořit a živit se tím, co miluji a co je moje vášeň. Živit se tím, co bych jinak dělal ve svém volném čase potom, co bych se vrátil domu z práce, která mě nenaplňuje. Pro mě je to konkrétně svět umění, ale jinak je to to asi sen, který má většina z nás. Uběhlo deset let a jak to dopadlo?


Je to cesta osamělá


Co jsem nevěděl je to, že to bude cesta tak dlouhá, náročná a osamělá. Dokončil jsem školu a zůstal doma a pracoval na svém snu. Lidi kolem mě jsou zaneprázdněný studiem další školy, novou prací nebo zakládají rodiny a než jsem se nadál zůstal jsem sám. V momentě, kdy nemáte žádné místo, kde poznávat nové lidi, tak je těžké se s někým seznámit. Ale tak co... prostě se teď zaměřím na ostatní věci. Trávit čas sám mi nedělá problém.


První krok


Takže jak toho dosáhnu? Nebo přesněji dosáhneme, protože na to nejsem sám, ale společně s Patrikem jsme tým a snažíme se toho cíle dosáhnout společně. Nejdříve jsme věnovali společně s Patrikem všechno naše úsilí do našeho Youtube kanálu, kde v současné chvíli máme přes 70 tisíc odběratelů a sledovanost taky není špatná. Ovšem se ukázalo, že Youtube je pro nás slepá ulička. Pokud totiž chcete být finančně úspěšný na Youtube, musíte vydávat videa často, protože kvantita je klíčovým prvkem. Potřebujete v součtu co největší měsíční počet shlédnutí a máte pouze dvě možnosti jak toho dosáhnout. Mít opravdu velkou sledovanost a nebo vydávat videa často. Záleží jaké máte CPM ( cena za tisíc zobrazení ) my se pohybovali kolem 10 korun, potom byste v teorii potřebovali jeden milion zhlédnutí abyste získali 10 tisíc korun. Ovšem 70% procent diváků používá AdBlock. Budete potřebovat se měsíčně dostat nad pět milionů zhlédnutí a i se vám to může podařit pokud vydáváte videa několikrát týdně nebo nejlépe každý den, ale to s animací a s tím jaký obsah chceme tvořit není možné.


Je na čase zkusit něco jiného


Youtube nás tam nedostane, takže je na čase posunout se někam dál. V roce 2014 jsme se spontánně rozhodli začít vyvíjet vlastní počítačovou hru a to bez jakýchkoliv zkušeností s vývojem her. Otevřelo nám to nové možnosti a naší kreativitu jsme mohli rozvíjet ještě bohatěji než v klasických videích. Naučili jsme se spoustu nových věcí a hlavně jsme se posunuli někam dál, protože jsme byli motivování vytvořit co nejlepší hru. Musíme se zlepšit, ty animace a ilustrace musí vypadat lépe, ta animace musí být více propracovaná. Takhle jsme přemýšleli a postupně to na nás začal být docela velký nátlak. Zároveň s námi byla ta neustálá nejistota, jestli hra bude ve finále mít vlastně nějaký úspěch.


Když vám nakonec dojdou síly


Jsme zavřený doma a od rána do večera pracujeme na svém snu. Vidíme ale, že se stále neblíží. Náš odhad na dokončení se znovu o rok posunul a to posílí naše obavy z úspěchu a tak přitvrdíme. Ty kresby musí být lepší, musíme pracovat rychleji, musíme se zlepšit. A nám začaly docházet síly. Mě začala pohlcovat osamělost a izolace a nakonec jsem se dostal do fáze, kdy se při obědě poliji polívkou, ale nemám motivaci se převlíknout a tak pracuji dál s nudlemi na hrudi. A pak konečně přijde ten moment, kdy se po 3.5 roku práce dozvíme, že naše hra vlastně koncepčně nefunguje a za moc v současném stavu nestojí a je potřeba jí zásadně předělat. Zatímco nás Youtube kanál pomalu upadá do zapomnění, protože jsme se mu poslední roky nevěnovali. A protože mám úzkostnou poruchu a protože se celou tu dobu krmila stresem a osamělostí, tak jsem se nakonec kompletně psychicky složil.
A tak je čas na změnu


Tak co dál? Takhle to asi dál nejde. Přijde ten úspěch někdy? Možná je na čase to vzdát. Stojí to za ten risk? Pokud ovšem náš sen nestojí za risk, tak pak potom co ano?

A co když jste jako já a nevěříte ve smysl života, věříte v to, že jediné na čem záleží je být šťastný? Já jsem zkoušel klasické práce, ale nefungovalo to. Vypadá to, že mě naplňuje jen umění. Věřím tomu, že je cesta za snem je pro mě ta správná cesta, ale je potřeba na sebe nebýt tak přísný a nemít tak vysoké nároky. Je důležitý taky o úspěchu začít smýšlet trochu jinak. Co přesně je to, co chci, co vidím v té své představě a co teď nemám? Jsou to tři roky, co jsem dokončil školu a pravdou je, že se můžu skutečně věnovat umění i když je to finančně náročný. Možná máme Youtube kanál, který negeneruje peníze, ale máme spoustu pozitivní odezvy od našich diváků. A stačí se každý rok podívat zpětně na naší tvorbu před rok a pokaždé tam vidíme nějaký ten posun. U naší hry možná není žádná záruka úspěchu, ale z té větší části ten vývoj byla opravdová zábava. Je důležitý neupadnout do kompletní izolace a mít ve svém životě i něco jiného, něco z čeho můžete čerpat energii. Věnovat se na plno svému snu je skvělý, ale nemůžete mu oddat úplně všechno. 

 

Takže co dál? My budeme v naší cestě za snem pokračovat, ale už na to nechceme být sami. Našli jsme si nové partnery pro naší hru, kteří nám pomůžou a my se tak budeme moct dostat zase do té fáze, kdy vývoj byl skutečná zábava. A taky se začneme věnovat i dalšími věcmi. Já se třeba chci naučit hrát na kytaru za 30 dní a pak o tom napsat článek.

Před 4 měsíci Napsal: madmen kategorie: Články
Je to jednoduchý, opravdu to není žádná věda. Není potřeba na to mít vystudovanou školu. Najít si přítelkyni už nemůže být víc jednoduché. Čistě hypoteticky. Realita je ovšem jiná. Snažil jsem o to už delší dobu a zatím nepřišel žádný úspěch. Nicméně hypotetické znalosti mám, vypadá to opravdu jednoduše. Tak se na to pojďme společně podívat.


Začátek: Nebuďte v hledacím módu
Pokud budete vypadat zoufale a nuzně tak nebudete pro dívky atraktivní. Pokud se jí budete snažit "získat" před tím, než vám začne dávat signály, že by tomu byla otevřená, tak jste v loji. Měli byste zkusit poznávat více žen a pak uvidíte jak se vztah bude dál vyvíjet. Pokud se nějak vyvine, tak je to v pohodě a pokud ne, tak taky.

Kandidátky
Prvně budete potřebovat nějaké kandidátky, které můžete nějak oslovit. Můžete i čekat až vám někdo zaklepe na dveře, ale pravděpodobně se to nikdy nestane. Chvíli jsem to zkoušel a nezdá se to být účinná metoda. Hned za začátku se tak můžete dostat do problému, že neznáte žádnou dívku, která by se vám líbila nebo která by byla nezadaná. Zkrátka dívku, která by mohla kandidovat na post vaší potencionální přítelkyně.
Pokud je tohle vaše situace, budete potřebovat rozšířit váš okruh přátel. Nejlepší metoda jak toho docílit je obnovit staré kontakty a nebo se seznámit s přáteli vašich přátel. Buďte otevření pozváním a nebojte se ale ani zorganizovat vaše vlastní akce a pozvat někam vaše přátele.

Tip
Požádejte si o kontaktní informace na lidi krátce poté, co je poznáte.
Občas můžete potkat někoho zajímavého, ale nejste si jisti, zda se znovu uvidíte. Požádejte je kontakt na Facebook, telefonní číslo nebo email, bude pak mnohem jednodušší se s nimi spojit, pokud je budete chtít oslovit.

Je čas pozvat kandidátku ven
Je několik druhů pozvání, které můžete udělat:

1. Konkrétní pozvání - Pokud pozvete někoho na konkrétní věc na konkrétní čas.
2. Otevřené pozvání - Pokud pozvete někoho někam na někdy.
3. Otevřené konkrétní pozvání - Pokud někoho pozvete na neurčitý čas na konkrétní věc.

Je spousta věcí, co můžete podniknout, například: jít na kávu/čaj, jít do restaurace, jít na drink do baru, projít se parkem, jít společně nakupovat, jít do divadla nebo na stand up představení, jít na koncert, hrát deskové hry, jít na bowling, jít společně na párty... je toho spousty. Každý pozvání je vhodný na něco jiného, pokud někoho někam pozvete otevřeným pozváním, ozvěte se a dokončete pozvání brzy na to.
Vymyslete si nějaký plán a pozvěte vaší kandidátku na něco konkrétního. Nedávejte jí příliš mnoho možností a ani jí nedávejte příliš otevřené pozvání. Ženy mají rády sebevědomí, nijak to neokecávejte a prostě jí pozvěte ven. To zní snadně, že? Ale sám vím, že to není úplně jednoduché, vlastně to může být i dost stresující.

Strach z odmítnutí
Můžete se setkat se strachem z odmítnutí, ovšem na odmítnutí není nic špatného. Je potřeba si odmítnutí přestat brát osobně, přestat to brát jako útok na vaší osobnost. Nikomu se nelíbí všichni, každý od života očekává něco jiného a někdo je možná jen v životní fázi, kde nemá zrovna zájem o jakýkoliv vztah.
Máte teda možnost nějakou slečnu oslovit a nebo nedělat nic. Nedělat nic je ovšem jen zřídka ta lepší možnost. Nedělat nic vede jen k jednomu jasnému závěru a to k ničemu. Pokud nic neuděláte, tak se ani nic nestane. Pokud oslovíte nějakou slečnu máte šanci, že vás neodmítne a přiblížíte se k tomu, k čemu chcete. Pokud jí neoslovíte, máte jistotu, že se nestane nic. Pokud vás odmítne, zůstanete jen tam, kde jste už byli. Ve své podstatě nemáte co ztratit.

Možná se vám ale líbí vaše kamarádka a máte strach, že tím zničíte vaše přátelství. Tímhle jsem si prošel a naše přátelství se nezničilo. Pokud spolu nemůžete být ve vztahu, proč byste spolu nemohli dál být přátelé? Proč ztratit s osobou, která je pro vás tak důležitá kontakt kompletně jenom proto, že nemůžete mít více intimnější vztah?

Tak řekněme, že jste se dostali až sem. To by mělo být snadné, ne? Přesto další pokračování jsou pro mě spíše neprobádané vody. S odmítnutím už mám nějaké zkušenosti, stejně tak třeba i žádnou odezvou kompletně a nakonec se vždy dostanu do prvního problému, kdy nemám koho oslovit. 

Rande
Jste na rande, dostali jste se přes první překážku. Tak co dál? Podle mě zde neexistují žádné skutečné pravidla, ale je tu pár věci, které je dobré si pamatovat.

Nebojte se být zvláštní
Je dobrý být v pohodě, ale pokud tam není kus zvláštnosti, tak to není ono. Budete jen jako všichni ostatní. Buďte sami sebou a neskrývejte svoje zvláštnosti.

Buďte pozorní a ptejte se na otázky
Nemluvte jen o sobě, nedělejte z toho one man show. Buďte k dívce pozorní, naslouchejte jí a ptejte se na relevantní otázky k tomu o čem mluví. Možná tak zjistíte, že některé zdánlivě nezajímavé věci mohou být taky zajímavé.

Buďte ambiciózní
Ženy nemají moc rády líné muže, je tu ovšem nějaká hranice, naopak jako workoholik taky nebudete atraktivní, ale nebojte se sdílet vaší vášeň a pokud jste motivovaný a snažíte se dosáhnout nějakých cílů nebojte se o to podělit. 

Flirtujte
Flirtování rozděluje mezi přátelstvím a romantickým zájmem. Ukažte že máte s kandidátkou zájem o něco víc, než jen přátelství. Delší oční kontakt nebo úsměv funguje dobře, ale zase opět všeho s mírou.

Buďte vtipný
Ukažte, že se neberete příliš vážně. Ženy mají rády muže, kteří je dokážou rozesmát, ale dejte si pozor nebo se dostanete do protipólu. Já mám občas pocit, že mě lidi nedokážou brát vážně, protože jen dělám pořád srandu. Cítím se jen jako vtip a ještě ke všemu nechutnej vtip, protože můj humor je většinou sprostej a nechutnej. On funguje, lidi se smějou, ale neřekl bych že z toho mají ženy Niagary.

Někdy se lidí stydí, když si nemohou najít přítelkyni, nebo dokonce za to, že neměli ještě sex. Sex z mého pohledu vážně není tak důležitej, hlavně bych si kvůli tomu primárně nehledal partnera. Já měl vždycky se vztahami problém, ale nijak se za to nestydím. Rozhodně ani nevidím nic špatného na tom, když někdo ve vztahu být nechce, nebo se o žádný nepokouší, ale přesto si myslím, že to není ta správná cesta, pokud je to něco po čem vnitřně toužíte. Já to zkoušel, zaměřil jsem se v životě na jiné věci, ale ta osamělost a v mém případě i izolovanost ve mě rostla a nedopadlo to dobře. Na nikoho se neupínejte, na nikoho netlačte, seznamujte se s ženami a tvořte si nové přátele a třeba nějaké to přátelství vzroste v něco víc. A nebo si stáhněte Tinder, možná na to jdu špatně. Máte nějaké jiné metody? Podělte se o ně v komentářích :)
Před 11 měsíci Napsal: keks kategorie: Články
Nikdy se nám pořádně nedařilo být opravdu aktivní na našem Youtube kanále. Sice ne proto, že bychom na něm nepracovali, ale proto, že nestíháme videa vytvářet tak často. Občas jsou pak na našem kanále i měsíční pauzy, což určitě naše diváky netěší a neprospívá to ani našemu kanálu a tak nám případná sledovanost a počet diváků roste pomalu, jestli vůbec.

Rozhodli jsme se proto teda zkusit i další na našem kanále nový formát videí. Rádi bychom dělali videa i o tvorbě videí obecně. O kreslení, o animování a o celkové produkci. Dneska jsme vydali první video ze série Tvorba videa od začátku do konce, které si pro vás připravil Patrik ( já jsem video nadaboval ). Do budoucna máme ještě v plánu sérii, která by se jmenovala něco jako "čas na změnu" a bylo to o zlepšování sebe sama. Například všimli jste si někdy, jak v našich videích vypadají ruce? Sice jsme se zlepšili v poslední době, ale ještě v nedávných videích vypadají fakt špatně :D Je toho, ale víc. chtěl bych třeba zlepšit i lip-sync.

Jak to bude s klasickými videi?
V klasických videích pokračujeme normálně dál a tyto videa by neměly mít vliv na jejich tvorbu. Přes léto snad vyjde další díl 10 DAYS. Momentálně se soustředíme hlavně na na tuhle sérii, protože bychom jí vážně rádi taky někdy dokončili :D Nápadů ale máme spousta a štve nás, že ty videa všechny nestíháme.

Co si myslíte o tomhle novém konceptu videí? určitě budeme rádi za váš názor :)
<
1
4
>